MPSSufityNapinane_01

Jakie są zalety sufitów napinanych?

Sufity napinane mają szereg zalet, w porównaniu do innych rodzajów sufitów. Wśród nich możemy wyróżnić prostotę konstrukcji – Przykładowo czas montażu sufitu na powierzchni 15 m² zajmuje jedynie 6 godzin, dzięki czemu klient nie musi czekać długiego okresu czasu, aż wszystko będzie gotowe.

Do tego wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy zakurzenia są minimalne i występują jedynie przy montażu profili, a więc nie ryzykujemy także zabrudzeń innych przedmiotów znajdujących się w sąsiedztwie.

Ponieważ materiały, których używamy do konstrukcji sufitów są najwyższej jakości i pochodzą od najlepszych producentów, dajemy gwarancję na 15 lat. Dodatkowo są one bardzo bezpieczne dla wszystkich. Folia jest niezwykle mocna i wytrzymuje nacisk aż 100 kg/m² oraz bardzo elastyczna, co zapobiega jakimkolwiek wgnieceniom . Cała waga konstrukcji również jest niewielka, bo jest to tylko 220g/m², co powoduje że nie obciąża stropu. Poza tym, sufit jest wodoszczelny – nie grozi nam zalanie, i niepalny, a także nie zawiera toksycznych substancji spełniając normy przeciwpożarowe B-s2, d0 zgodnie z PN-EN 13501-1.

Zaletą jest także niski poziom emisji toksycznych substancji lotnych w powietrzu, równy klasie A+. Folia jest antyelektrostatyczna, a więc materiał nie elektryzuje się.

Żadnych problemów nie ma również z konserwacją sufitu. Raz na dwa lata wystarczy jedynie przetarcie ściereczką z mikro fibry przy użyciu płynu nie zawierającego alkoholu, aby nasz sufit lśnił jak nowy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że materiały użyte do konstrukcji są ekologiczne i pozostaje możliwość wtórnego przerobu folii na ponowny użytek. A wymagający klienci mogą wybrać kolor sufitu, korzystając z gamy nieograniczonej liczby barw i wzorów dostępnych z bogatej bazy zdjęć oraz grafik.